Klimat bondage / BDSM dla początkujących

Czym są praktyki lub tak zwany "klimat" BDSM"? Internet pełen jest definicji i dyskusji na ten temat. Również książka i powstały na jej podstawie film „50 Shades of Gray” rozpalił wyobraźnię wielu osób. Dlatego zamiast powielać powszechną wiedzę, chcemy przedstawić w tym miejscu zbiór pewnych wskazówek i rad, które pozwolą w łagodny sposób przejść od teorii do praktyki. Skupimy się na jednym z klasycznych elementów BDSM jakim jest „bondage”, czyli osiąganie przyjemności poprzez skrępowanie / ograniczenie swobody partnera. Dedykujemy je przede wszystkim parom, które chcą zaznać nowych, "klimatycznych" doznań.

Chcę więcej, inaczej…

Rzadko się zdarza, żebyście w tym samym czasie poczuli, że chcecie spróbować „czegoś więcej”. Najczęściej myśl o tym rodzi się w głowie jednego z Partnerów. Tylko jak Jej / Jemu o tym powiedzieć ? Czy mnie zrozumie ? Czy nie odrzuci lub się nie obrazi ? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest szczera rozmowa o naszych potrzebach i pragnieniach. To absolutna podstawa. Nierzadko zdarza się jednak, że rozmowy o naszej seksualności przychodzą z wielkim trudem. Wtedy zamiast słów, skorzystać z „mowy ciała”…

Jeden gest powie więcej niż tysiąc słów

Jeśli nie możesz zdobyć się wprost na szczere wyznanie, sposobem na przełamanie barier może być „komunikat” podczas seksualnych igraszek. Jeśli chcesz dominować: zobacz jak twój Partner / Partnerka reaguje na sugestywne przytrzymanie rąk. Co zrobi słysząc stanowczą prośbę o zmianę pozycji ? Czy zgodzi się na zasłonięcie oczu szarfą lub apaszką ? Jeśli chcesz zostać zdominowany: poproś o podobne działanie swojego Partnera / Partnerkę (zasłonięcie oczu, wydanie polecenia). Jak to na niego wpływa ? Obserwując Jego / Jej reakcje ocenisz, czy Twoje działania napotykają na opór, czy też wpływają stymulująco. Jeśli widzisz dezaprobatę – niczego nie próbuj na siłę. Odpuść i ponów działania za jakiś czas, być może to nie był ten moment. Natomiast jeśli czujesz, że druga strona pozytywnie odebrała nowe doświadczenia – to doskonały moment, żeby o tym porozmawiać.

Uzyskaj pewność

Skoro spotkałeś się ze zrozumieniem Partnera / Partnerki w kwestii bardziej „pikantnych” działań, jesteś na dobrej drodze. Upewnij się jednak, że pierwsza reakcja na Twoje działania nie była przypadkowa. Podczas kolejnych zbliżeń potwierdź, że ten „pierwszy raz” nie wynikał wyłącznie z chwilowej emocji lub zachcianki. Powtórz poprzednie działania; jeśli nadal spotykają się z aprobatą, możesz wprowadzić stopniowo kolejne elementy (np. związanie, bądź prośba o związanie nadgarstków krawatem lub apaszką). Oczywiście nadal obserwuj reakcje i staraj się otwarcie rozmawiać z Partnerem o tym, jakie są Jego / Jej odczucia, co się podoba, co trzeba zmienić. Jeśli zaczynacie się rozumieć i obydwie strony czerpią przyjemność z takiej aktywności, możecie myśleć o wprowadzaniu kolejnych elementów. I zasugerować pójście o krok dalej.

W co się bawić ?

Zanim zaczniesz szukać w Internecie porad dla doświadczonych masterów lub uległych i rzucisz się w wir zakupów BDSM – owych gadżetów, usiądź, ochłoń i zaplanuj kolejny krok. Każdy z nas jest inny, inaczej reaguje, ma inne potrzeby. Dlatego nie będziemy tutaj sugerować / wskazywać żadnych konkretnych praktyk i działań. Skupimy się na kwestii zakupu odpowiednich gadżetów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo akcesoriów do krępowania. Na pewno początkującym parom odradzamy dwa rozwiązania: kajdanki z futerkiem (ranią nadgarstki, są niewygodne) oraz liny / sznury (ich stosowanie wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia). Polecamy akcesoria wykonane z naturalnej skóry; bezpieczne i łatwe w użyciu. Niezależnie od wybranego rozwiązania mamy dla Was jedną radę: planujcie i dokonujcie zakupów razem. To pozwoli na lepsze poznanie wspólnych preferencji i sprawi, że zakupiony gadżet na pewno będzie akceptowany przez Partnera / Partnerkę. Pamiętajcie, że wspólne, klimatyczne przeżycia maja przede wszystkim sprawiać Wam radość i przyjemność.