Świat doznań seksualnych zachwyca swoją różnorodnością, a orgazm ma niejedno oblicze, mogąc być osiąganym na wiele sposobów. Dziś wielu mężczyzn zaopatruje się w dilda, stymulując się, by osiągnąć największą rozkosz, jednak istnieją też akcesoria takie, jak strapony. Co to jest strapon i jak jest wykorzystywany?

Co nazywa się straponem?

Strapony to dilda, lub ewentualnie wibratory, które kobieta może sobie przytwierdzić do ciała, co daje jej możliwość odbycia seksu analnego ze swoim partnerem. Gdy mężczyzna kupuje zwykłe dildo, zaspokaja się nim sam, lub może też poprosić o stymulację nim swoją partnerkę, a strapon z kolei daje możliwość odbycia klasycznego stosunku analnego, w którym to wyposażona w protezę penisa kobieta jest stroną aktywną.

Chociaż odpowiadając na pytanie, co to jest strapon, wiele osób odpowiada, że to gadżet, który ma dać przyjemność przede wszystkim mężczyźnie, nie każdy wie, że niektóre modele są wyposażony w mniejszy wibrator po stronie kobiety, dzięki któremu podczas penetracji partnera również może ona osiągnąć orgazm.

Jak wybrać strapon?

Strapony występują w sporej różnorodności, będąc wykonanymi z różnych materiałów, jednak najpopularniejsze są te wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Więcej znajdziesz tutaj.

Wiele osób, wybierając ten gadżet, zwraca przede wszystkim uwagę na jego rozmiar, myśląc, że im dłuższy on będzie, tym większą przyjemność zapewni. Tymczasem długość nie wpływa w dużym stopniu na osiągnięcie orgazmu analnego, gdyż prostata znajduje się dość blisko wylotu odbytu i nawet niewielkie modele dadzą mężczyzną ogromną przyjemność.

Czynnikiem, który może ją zwiększyć, jest bardziej grubość, kształt i funkcja wibracji.